top of page

Projekty

Zespół realizuje projekty w zakresie badań podstawowych oraz badawczo rozwojowych (B+R). Realizuje międzynarodowe projekty europejskie, krajowe projekty celowe i zlecenia.

 

Przykłady dotychczas realizowanych projektów: 

Projekt europejski CIP-ICT-PSP-2103-7 PROJECT (2014-2016) |                 WP Leader - Łukasz Łowiński

Ogólnym celem projektu jest wdrożenie platformy AgroIT, która będzie obejmowała użyteczne aplikacje mobilne dla różnych podmiotów gospodarczych działających w sferze wokół rolnictwa, tj. rolników, instytucji doradczych w rolnictwie (rządowych i prywatnych), społeczności i organizacji lokalnych, państwowych instytucji monitorujących oraz instytucji UE. Będzie to platforma oparta na otwartych standardach. AgroIT pomoże przyspieszyć transfer innowacyjnych aplikacji i usług na rynek w całej Europie przez: szybszą integrację nowych elementów ICT (aplikacji, usług, systemów monitoringu). Opracowane narzędzia informatyczne zaimplementowane na urządzenia mobilne, podlegać będą w ramach projektu AgroIT testowaniu w różnych krajach Europy (Polska, Dania, Macedonia, Słowenia, Austria i Rumunia).

Efficient 20 - European Farmers and Foresters Involved for Contributing to an Intelligent Energy Network Towards the Target of 20% reduction in fuel consumption

Projekt europejski IEE/09/764  (2010-2013) | Współpraca

Efficient 20 jest projektem realizowanym w ramach programu Inteligentna Energia Europa II. Jego celem jest zachęcenie rolników i leśników do zrealizowania zadania wyznaczonego przez Unię Europejską, jakim jest osiągnięcie 20% oszczędności energii do 2020 roku. W projekcie nacisk kładzie się na ilość oleju napędowego zużywanego przez maszyny i ciągniki rolnicze, który stanowi więcej niż 50% całkowitej energii zużywanej w rolnictwie.

Program Badań Stosowanych PBS1/B8/4/2012 (2013-2015)

Celem projektu jest opracowanie nowoczesnej niskonakładowej technologii produkcji kukurydzy na ziarno i kiszonkę wraz z dostarczeniem specjalistycznego nawozu o roboczej nazwie UreaPhoS(Mikro) NPS (Cu, Zn, B) 20-10-3, oraz agregatu uprawowo-siewnego do równoczesnego wysiewu nasion kukurydzy i nawozu.

Opracowanie i ocena przydatności uniwersalnego narzędzia do uprawy pasowej i międzyrzędowej

Projekt badawczy nr N N313 788940 na podstawie decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego nr 7889/B/P01/2011/40 

Typoszereg półzawieszanych bron talerzowych o dużej szerokości i wersyjności

Projekt celowy ROW-III-203/2011

W ramach projektu opracowano konstrukcję półzawieszanej, brony talerzowej w wersji kompaktowej tzn. z dwoma równolegle ustawionymi rzędami talerzy, odkładającymi glebę w przeciwnych kierunkach. Typoszereg obejmuje szerokości robocze 5 i 6 m, składane hydraulicznie do transportu. Podstawowe zespoły brony to rama nośna z dyszlem pociągowym i wózkiem jezdnym oraz talerze i wały strunowo-tarczowe mocowane w sekcjach. Ponadto brona wyposażona jest w przednie koła kopiujące, które wspólnie z wałami ustalają zagłębienie talerzy oraz w ekrany boczne i zagarniacz skrajnej bruzdy.

Zestaw uprawowo-siewny przystosowany do gleb ciężkich i uprawy bezorkowej

Projekt celowy ROW-III-163/2011

W ramach projektu opracowano konstrukcję zestawu uprawowo-siewnego, przystosowanego do gleb ciężkich i uprawy bezorkowej. Zestaw składa się z narzędzia zawieszanego na przednim TUZ ciągnika i agregatu uprawowo-siewnego zawieszanego na tylnym TUZ ciągnika. Możliwe jest stosowanie tylko agregatu uprawowo-siewnego lub kompletnego zestawu z narzędziem przednim, co umożliwia dostosowanie jakości wykonywanego zabiegu do technologii uprawy stosowanej w gospodarstwie i aktualnych warunków glebowych. Typoszereg obejmuje szerokości robocze 3 i 4 m, a w skład zestawu wchodzi agregat uprawowo-siewny na bazie brony talerzowej oraz narzędzie przednie w wersji kultywatora ciężkiego lub brony talerzowej. 

Please reload

bottom of page